Почетна Технологија Бајден: Само Господ може да ме исфрли од претседателската трка

Бајден: Само Господ може да ме исфрли од претседателската трка

од nenad
3 минути читај за
Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека никој од него не е поквалификуван да се кандидира на претстојните избори и дека само „Бог“ може да го отстрани од претседателската трка.Мислам дека нема некој поквалификуван од мене и ќе се откажам само ако Господ Бог зборува со мене и ми каже да го сторам тоа“, рече Бајден во интервју за ABC, пренесува ТанјугБајден го нарече својот настап на дебатата на 27 јуни со републиканскиот кандидат Доналд Трамп „лоша епизода“, пренесува Ројтерс.

   

 

„Нема индикации за некоја сериозна состојба. Бев исцрпен“, изјави Бајден. Домаќинот Џорџ Стефанопулос инсистираше Бајден да каже што би направил доколку неговата кандидатура ги чини демократите Претставничкиот дом и Сенатот, на што Бајден рече дека нема да одговори на тоа прашање и дека тоа нема да се случи. На прашањето зошто шесте дена што ги помина во претседателската резиденција Кемп Дејвид не беа доволни за да се подготви за дебатата, Бајден одговори дека причината е тоа што е болен.

 

„Се чувствував ужасно. Ги прашав (докторите) дали ме тестираа за коронавирус, бидејќи се обидуваа да откријат што не е во ред. Ми направија тест дали имам инфекција. „Имав голема настинка“, рече Бајден. Тој додаде дека е свесен за неговиот лош настап во дебатата. „За целиот начин на кој се подготвував, никој не е виновен освен јас. Никој не е виновен освен моја“, рече Бајден и додаде дека и покрај се, „тој се уште е во добра форма“.

 

На прашањето дали би бил подготвен да направи независна когнитивна проценка и потоа да ги објави резултатите во јавноста, Бајден одговори дека секој ден прави таков тест. „Имам тестови секој ден. Сè што правам… Не водам само кампања, туку го водам светот. „Звучи како хипербола, но ние (САД) сме суштинската нација во светот“, рече Бајден.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING