Почетна Технологија Ахмети со честитка за 24 мај: Да работиме заедно за правилно образование на генерациите во духот на меѓусебното почитување

Ахмети со честитка за 24 мај: Да работиме заедно за правилно образование на генерациите во духот на меѓусебното почитување

од nenad
1 минути читај за
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети го честиташе 24 мај – Денот на светите браќа Кирил и Методиј.

-Секој народ ги постави темелите на својот мајчин пишан јазик со неуморната работа на многу мисионери кои го запечатија неговото вечно постоење. Универзалниот јазик на народите е знаењето, единствениот пат кон напредокот, затоа на сите мои сограѓани од македонската заедница им го честитам 24 мај – денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј. Секој ден да размислуваме за пожртвуваноста на сите образовни мисионери и да работиме заедно за правилно образование на генерациите во духот на меѓусебното почитување на сите идентитетски вредности – напиша Ахмети на Фејсбук.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING